kinhthras
  • Άβαταρ μέλους
    Dimitris G60
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 2
    Εγγραφή: Τετ 10 Νοέμ, 2010 20:47

    kinhthras

    από Dimitris G60 » Τετ 10 Νοέμ, 2010 21:24

    Καλησπερα και απο εμενα ειμαι καινουργιοσ στο forum και ελπιζω να ξεκινησω και εγω συντομα κατασκευη ενοσ low cost car. πρωτα απο ολα να δωσω τα συγχαρητηρια μου σε ολους οσουσ το επιχειρισαν να κανουν ενα τετοιο project. και παλι συγχαρηρτηρια για την υπομονη σας την επιμονη και το μερακι σας για μια τετοια κατασκευη. και να μην παραλυψω τουσ δημιουργους του εν λογω forum παου μας δυνουν τη δηνατοτητα να συνομιλουμε και να ανταλασουμε πολυτιμες ιδεες.
    Ετσι και εγω περνω την ευκαιρια να ρωτησω μιας και ειμαι νεος στην εν λογω κατασκευη ενοσ τετοιου project Επιδει ειμαι στην φαση τησ αναζητησης σχεδιων και επιλογη κινητηρα. και στις ατελειωτες ωρες αναζητης στο νετ βρηκα ενα alfa 75 2lt san dooner car.ποια η γνωμη σας για το εν λογω κινητηρα? παρακαλω τα φωτα σας!!!!
  • Άβαταρ μέλους
    JohnL
    Καθημερινά εδώ
    Καθημερινά εδώ
    Δημοσιεύσεις: 246
    Εγγραφή: Τρί 25 Νοέμ, 2008 12:33

    από JohnL » Παρ 12 Νοέμ, 2010 00:35

    Καλησπέρα.

    Ο κινητήρας της Alfa είναι καλός, γνωστός και εξελίξιμος. Δεν είναι πλέον ο πιο εύκολα εξελίξιμος λόγω ηλικίας και σχετικής σπανιότητας ανταλλακτικών. Τα 150PS όμως είναι αρκετά και σχετικά σπιρτόζικα, οπότε αν δεν έχεις φιλοδοξίες να τον σκαλίσεις θα έλεγα ότι είναι ιδανικός. Φαντάζομαι ότι θα χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο σασμάν γιατί το σασμάν της 75, όπως έχει ειπωθεί και σε άλλο topic είναι μπροστά από ... το πίσω διαφορικό. Βέβαια όπως λέγαμε και στο ανάλογο topic μπορείς να βάλεις και το σασμάν της Alfa αλλά θα χρειαστείς εκτεταμένες αλλαγές στο πίσω μέρος του σασί που πλησιάζουν σε επίπεδο τον επανασχεδιασμό ...

    Καλωσόρισες και καλή δύναμη.
  • Άβαταρ μέλους
    Dimitris G60
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 2
    Εγγραφή: Τετ 10 Νοέμ, 2010 20:47

    από Dimitris G60 » Παρ 12 Νοέμ, 2010 11:07

    σε ευχαριστω για την συμβουλη σου! αν και χτεσ που πηρα τηλ. τον ιδιοκτητη τησ alfa διστυχωσ το αυτοκινητο το εδωσε. και τωρα παλι σε αναζητηση! και παλι σε ευχαριστω και καλωσ σασ βρηκα!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες