Πρεπει να εισαι μηχανικος για να φτιαξεις Locost????
  • Άβαταρ μέλους
    thanasis kos
    Που και που εδώ
    Που και που εδώ
    Δημοσιεύσεις: 74
    Εγγραφή: Κυρ 15 Φεβ, 2009 02:17
    Τοποθεσία: ΚΩΣ

    από thanasis kos » Δευ 19 Απρ, 2010 23:14

    Υπάρχουν και στο βιβλίο του Gibbs νομίζω στην πρώτη του έκδοση κάποια λάθη στις διαστάσεις. Εδώ είναι οι διορθώσεις http://www.haynes.co.uk/forums/showthread.php?t=2430 . Η κατασκευή είναι για sierra donor με σασμάν type9. Εδώ θα βρεις και διαστάσεις για κατασκευή του τούνελ με σασμάν ΜΤ75 αυτό έβαλα εγώ.
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    από kastrato » Τρί 20 Απρ, 2010 07:42

    Sunhthws vriskeis antallaktika apo mantres kai apo agglia reconditioned. Ti einai poio fthno einai sxetiko. Prwta prepei na apofasiseis gia ti to thes to autokinhto dhladh ta spec tou (ti moter, ti anarthsh , gia dromo gia pista ktl...) kai meta vgazeis ena plano gia to ti xreiazesai kai otan to kaneis auto edw eimaste pali na sou poume apo pou na ta pareis h an exoume kapoia emeis tha thn vroume thn lush.

    P.S Milame re! (gia ton 8usavro sto garage lew.....)
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas
  • Άβαταρ μέλους
    kakwskeimena
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 36
    Εγγραφή: Σάβ 17 Απρ, 2010 21:04

    από kakwskeimena » Τρί 20 Απρ, 2010 15:45

    Και μια ερωτηση, καθως περιμενω το βιβλιο του Gibbs απο το amazon: Για το σασι, να χρησιμοποιησω copy-paste τα σχεδια απο το βιβλιο αυτο, ή υπαρχουν λαθη και να χρησιμοποιήσω το site που γραφτηκε προηγουμενως?

    να θυμισω οτι δεν εχω μηχανολογικη εμπειρια, κ θελω να το κανω οσο πιο ευκολα γινεται κ ακολουθωντας το βιβλιο step by step!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες