Πριν 5 χρόνια ........
  • Άβαταρ μέλους
    TheodoreSavvidis
    Administrator
    Administrator
    Δημοσιεύσεις: 200
    Εγγραφή: Τρί 31 Ιούλ, 2007 23:40
    Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Επικοινωνία:

    Πριν 5 χρόνια ........

    από TheodoreSavvidis » Τετ 15 Αύγ, 2007 20:47

    Κάπως έτσι είχα ξεκινήσει και εγώ πριν 5 χρόνια όταν ήμουν 15 χρονών!! φαίνεται άλλωστε και σε μια φωτο. Πολλοί δεν πίστευαν στα λεγόμενα μου ότι θα κάνω αυτοκίνητο (λογικό ακούγεται να μην πιστεύουν έναν 15χρονο) αλλά που να ήξεραν την έκπληξη που τους επιφύλασσα μετά από 4 χρόνια….

    start1.jpg start2.jpg start3.jpg start4.jpg
  • ex_hustler
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 182
    Εγγραφή: Σάβ 04 Αύγ, 2007 16:40
    Τοποθεσία: Αιγάλεω
    Επικοινωνία:

    από ex_hustler » Πέμ 16 Αύγ, 2007 10:34

    Μπράβο βρε θόδωρε, μετέτρεψες ένα σωρό μηχανολογικά μέρη, παλιοσίδερα, χρώματα, βίδες και άλλα διάφορα μαραφέτια σε ένα ωραίο αμάξι lotus !!!

    Εγώ βρίσκομαι στο στάδιο που βρίσκεσαι εσύ στις πρώτες 2 φωτογραφίες.

    Να σε ρωτήσω, φαντάζομαι είναι απορία όλων αυτή, στα πέντε χρόνια είχες στιγμές που σε έπιασε η απόγνωση και το είχες παρατήσει λόγω δυσκολιών? Ή το πάλευες λίγο λίγο να το τελειώσεις χωρίς να πτοείται το ηθικό στις αναποδιές?
  • Άβαταρ μέλους
    TheodoreSavvidis
    Administrator
    Administrator
    Δημοσιεύσεις: 200
    Εγγραφή: Τρί 31 Ιούλ, 2007 23:40
    Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Επικοινωνία:

    από TheodoreSavvidis » Πέμ 16 Αύγ, 2007 16:13

    Ήταν αρκετές οι στιγμές που μου ήρθε να τα παρατήσω ( τον λεβιε ταχυτήτων τον άλλαξα 3 φορές, το τιμόνι 2, τα πεντάλ 3 και άλλα πολλά ).

    Δυσκολίες είναι τόσες πολλές που δεν μπορεί κάποιος αν δεν ασχοληθεί με την κατασκευή να της σκεφτεί. Όμως η θέληση για την δημιουργία και η υπομονή σε κάνουν να μην τα παρατήσεις. Είναι λογικό σε κάποιες φάσεις της κατασκευής να κωλύσεις σε κάποιο πρόβλημα απλά άστο για λίγο καιρό και μετά να είσαι σίγουρος ότι θα την βρεις την λύση βλέποντας το με άλλο μάτι.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες