software
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    software

    από kastrato » Σάβ 12 Απρ, 2008 09:42

    Geia sas paidia ,
    psaxnw ena programma sto pc pou na mporeis na sxediaseis ena sassi kai kapoio allo programma to opoio na mporei na testarei thn an8ektikothta tou.
    An kapoios mporei na voh8isei 8a to ektimisw!
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas
  • Άβαταρ μέλους
    clovis
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 14
    Εγγραφή: Παρ 14 Σεπ, 2007 21:53
    Τοποθεσία: Σαλονίκη

    από clovis » Πέμ 31 Ιούλ, 2008 21:50

    Γιώργο το εξάμηνο που μας έρχεται πιθανότατα θα παρακολουθήσω ένα μάθημα στο ΤΕΙ που μελετάει τις αντοχές κατασκευών μέσω ενός προγράμματος της ANSYS, αν θυμάμαι καλά. Πρέπει να το είχαμε συζητήσει και παλιά, λίγη υπομονή και θα μάθουμε γιατί και εμένα μ' ενδιαφέρει πολύ…
  • Άβαταρ μέλους
    nillion
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 24
    Εγγραφή: Πέμ 21 Αύγ, 2008 00:37

    από nillion » Πέμ 21 Αύγ, 2008 00:44

    autodesk inventor gia tin sxediasi se sinergasia me to ansys 11 gia peperasmena stixia kai meleti antoxis sto komati inventor mporo na se boi8iso sto ansys oxi
  • Άβαταρ μέλους
    George Gsi
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 6
    Εγγραφή: Τρί 09 Σεπ, 2008 00:07

    από George Gsi » Κυρ 12 Οκτ, 2008 20:32

    Συγνωμη που απανταω λιγο αργα αλλα καλιο αργα παρα ποτε :roll:

    Clovis,
    μιας και οχηματιας και εγω(σε ξερω φατσικος) μην νομιζεις οτι θα μαθεις και παρα πολλα μεσα σε ενα εξαμηνο(σχεδον).Το μαθημα ειναι ωραιο και αν ενδιαφερεσαι ο καθηγητης θα σε βοηθησει και με το παραπανω.Επισης σε οσα προλαβαινεις να μαθεις ειναι για στατικα φορτια και οχι δυναμικα εκτος και αν ασχοληθεις περισσοτερο!Παντως ειναι σχετικα ευκολο προγραμματακι,αξιζει να ασχοληθεις,το εχω αν θελεις.

    kastrato,
    δεν ξερω αν βρηκες ακρη(μιας και το θεμα ειναι παλιο) ,αλλα για σχεδιαση μπορεις να ασχοληθεις με το autocad( πιο συγκεκριμενα το 2009 mechanical) και επειτα να το περασεις σε ενα προγραμμα πεπερασμενων στοιχειων οπως το ansys για να σου κανει την αναλυση.Μπορεις ακομα να σχεδιασεις και με το ansys αλλα ειναι λιγο εως περισσοτερο δυσκολο απο οτι στο autocad.Εχω ασχοληθει λιγο και με τα 2 και σου λεω την ταπεινη μου αποψη.

    εχω και τα 2 προγραμματα που ανεφερα και οποιος θελει μπορω να του τα στειλω σε σιντι ή αν βρω τα λινκς(απο καποιον που τα ειχε ανεβασει) θα τα δωσω

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες