GTCC kai Alfisti
  • Άβαταρ μέλους
    gerwn
    Που και που εδώ
    Που και που εδώ
    Δημοσιεύσεις: 84
    Εγγραφή: Δευ 03 Μάιος, 2010 00:14
    Τοποθεσία: Santa Barbara
    Επικοινωνία:

    από gerwn » Δευ 17 Μάιος, 2010 22:58

    Καλα Γιωργο τωρα ειδα το post σου περι γκαντεμιας.Ρε φιλε και σε μενα συμβαινουν ποτε ποτε και εχω το νου μου αλλα μολις τριτωσει το κακο σταματαει.Μηπως κοβει βολτες ο επιτιμος απο τα μερη σου ;;;Η πλακα ειναι οτι γραφαμε με διαφορα ενος λεπτου με αποτελεσμα ο καθενας μας να βλεπει σαν τελευταιο post το δικο του.Και ελεγα πως κολλαει το παρ ολα αυτα :lol: :lol: :lol:Μην απελπιζεσαι την υγεια μας να εχουμε και ολα τ αλλα αργα η γρηγορα φτιαχνουν.Οποιος μπορει ας κανη μια μινι παρουσιαση απο τα γεγονοτα της κυριακης γιατι σκεφτομαι ν ανοιξω θεμα στο http://seatclub.gr/forum/ γι αυτου του ειδους τα αυτοκινητα
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    από kastrato » Τρί 18 Μάιος, 2010 07:26

    Pisteuw pws prepei na kanei parousiash o echidna pou etrexe ki olas kai eide ta pragmata kai apo auth thn meria.
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas
  • Άβαταρ μέλους
    DUKE
    Καθημερινά εδώ
    Καθημερινά εδώ
    Δημοσιεύσεις: 375
    Εγγραφή: Κυρ 28 Οκτ, 2007 22:30
    Τοποθεσία: Kifisia

    από DUKE » Τρί 18 Μάιος, 2010 11:13

    Xexases k ton Christran!!
    Parola auta xarika para polu pou mazeutikame wraio pareaki (gerwn,echidna kai duke) kai ta eipame, ante paidia mhn xaneste...
    Oso gia to amaksi mou peismwsa toso polu pou tha arxisw tis etoimasies amesa gia na to metamorfwsw se alhthino oplo.....
    Shedding tears

    7 Rulez - Keep Drifting
  • Άβαταρ μέλους
    Echidna
    Καθημερινά εδώ
    Καθημερινά εδώ
    Δημοσιεύσεις: 315
    Εγγραφή: Σάβ 13 Οκτ, 2007 17:33
    Τοποθεσία: Αίγιο

    από Echidna » Τρί 18 Μάιος, 2010 12:07

    Ξεροψηθήκαμε στα Μέγαρα προχτές! Πολύ ήλιος και ζέστη αλλά και αέρας.
    Ο Γιώργος ήταν άτυχος από το πρωί αφού ένα πρόβλημα στο σασμάν δεν του επέτρεψε να τρέξει. Ίσως έφταιγε η αγγλική σημαία που είχε βάλει! :P
    Ήμασταν καλή παρέα, εγώ, ο αδερφός μου, ο DUKE, ο kastrato (ανιψιός του Μητσοτάκη), ο gerwn, ο άλλος "γέρων" :lol: , ενώ και το πρωί ήρθε και ο CHRISTRANS αλλά είχε δουλειά και έφυγε νωρίς.
    Εγώ μπήκα με την 147 του αδερφού μου, αρχικά μπήκα στα δοκιμαστικά με συνοδηγό το Γιώργο (ευτυχώς που η γκαντεμιά δεν είναι κολλητική). Στα δοκιμαστικά το ευχαριστήθηκα πολύ περισσότερο από ότι στον αγώνα, η ατμόσφαιρα μέσα στο αυτοκίνητο ήταν πραγματικά πολεμική, με εμένα να προσπαθώ για το καλύτερο και το Γιώργο δίπλα μου να φωνάζει διαρκώς "ΠΑΤΑ, ΜΠΕΣ, ΜΟΥΡΗ ΜΕΣΑ" :lol: Μιλάμε γινόταν της κακομοίρας. :lol:
    Το αυτοκίνητο συμπεριφερόταν σχεδόν άψογα στα δοκιμαστικά, μπήκαμε κατά τις 10:30 όπου η πίστα ήταν ιδανική, τα φρένα δούλευαν άψογα και τα λάστιχα δε μάσαγαν μία. Εάν είχα χρονομετρηθεί στα δοκιμαστικά, σίγουρα θα έπεφτα κάτω από το 1:20. Mια μικρή έξοδος στη στροφή μετά την ευθεία δε με πτόησε, αφού ήταν δικό μου λάθος εφόσον υπερέβαλλα στην ταχύτητα εισόδου.
    Στον αγώνα μπήκα από τους τελευταίους στην πίστα και η συμπεριφορά του αυτοκινήτου ήταν κατά πολύ χειρότερη σε σχέση με το πρωί. Μειώσαμε την πίεση εμπρός από τα 30 στα 28 psi, κάτι που αποδείχθηκε λάθος. Το οδόστρωμα ήταν καυτό και τα πολιτικά λάστιχα δεν άντεχαν για πολύ την πίεση με τόση ζέστη. Το αυτοκίνητο έβγαζε μούτρα σχεδόν παντού και στο φρενάρισμα μούριαζε περισσότερο.
    Πρέπει να βελτιώσω την τεχνική μου στη στροφή μπροστά στα πιτς, να εξοικοιωθώ λίγο με τις "φυστικιές" και ίσως να προσπαθήσω να καθυστερώ περισσότερο τα σημεία φρεναρίσματος, ειδικά στο τέλος της ευθείας.
    Το σημαντικότερο δεν ήταν οι χρόνοι αλλά η παρέα που ήταν πολύ καλή!
  • Άβαταρ μέλους
    DUKE
    Καθημερινά εδώ
    Καθημερινά εδώ
    Δημοσιεύσεις: 375
    Εγγραφή: Κυρ 28 Οκτ, 2007 22:30
    Τοποθεσία: Kifisia

    από DUKE » Τρί 18 Μάιος, 2010 12:13

    Exw thn lush sto problhma sou agaphte Thodorh.
    TELEIWSE TO LOCOST!!!!
    Wraia perasame pragmatika, kai na fandasteite oti to ekopsa seri apo to proigoumeno xenuxti...
    Ξεροψηθήκαμε στα Μέγαρα προχτές! Πολύ ήλιος και ζέστη αλλά και αέρας.
    Ο Γιώργος ήταν άτυχος από το πρωί αφού ένα πρόβλημα στο σασμάν δεν του επέτρεψε να τρέξει. Ίσως έφταιγε η αγγλική σημαία που είχε βάλει! :P
    Ήμασταν καλή παρέα, εγώ, ο αδερφός μου, ο DUKE, ο kastrato (ανιψιός του Μητσοτάκη), ο gerwn, ο άλλος "γέρων" :lol: , ενώ και το πρωί ήρθε και ο CHRISTRANS αλλά είχε δουλειά και έφυγε νωρίς.
    Εγώ μπήκα με την 147 του αδερφού μου, αρχικά μπήκα στα δοκιμαστικά με συνοδηγό το Γιώργο (ευτυχώς που η γκαντεμιά δεν είναι κολλητική). Στα δοκιμαστικά το ευχαριστήθηκα πολύ περισσότερο από ότι στον αγώνα, η ατμόσφαιρα μέσα στο αυτοκίνητο ήταν πραγματικά πολεμική, με εμένα να προσπαθώ για το καλύτερο και το Γιώργο δίπλα μου να φωνάζει διαρκώς "ΠΑΤΑ, ΜΠΕΣ, ΜΟΥΡΗ ΜΕΣΑ" :lol: Μιλάμε γινόταν της κακομοίρας. :lol:
    Το αυτοκίνητο συμπεριφερόταν σχεδόν άψογα στα δοκιμαστικά, μπήκαμε κατά τις 10:30 όπου η πίστα ήταν ιδανική, τα φρένα δούλευαν άψογα και τα λάστιχα δε μάσαγαν μία. Εάν είχα χρονομετρηθεί στα δοκιμαστικά, σίγουρα θα έπεφτα κάτω από το 1:20. Mια μικρή έξοδος στη στροφή μετά την ευθεία δε με πτόησε, αφού ήταν δικό μου λάθος εφόσον υπερέβαλλα στην ταχύτητα εισόδου.
    Στον αγώνα μπήκα από τους τελευταίους στην πίστα και η συμπεριφορά του αυτοκινήτου ήταν κατά πολύ χειρότερη σε σχέση με το πρωί. Μειώσαμε την πίεση εμπρός από τα 30 στα 28 psi, κάτι που αποδείχθηκε λάθος. Το οδόστρωμα ήταν καυτό και τα πολιτικά λάστιχα δεν άντεχαν για πολύ την πίεση με τόση ζέστη. Το αυτοκίνητο έβγαζε μούτρα σχεδόν παντού και στο φρενάρισμα μούριαζε περισσότερο.
    Πρέπει να βελτιώσω την τεχνική μου στη στροφή μπροστά στα πιτς, να εξοικοιωθώ λίγο με τις "φυστικιές" και ίσως να προσπαθήσω να καθυστερώ περισσότερο τα σημεία φρεναρίσματος, ειδικά στο τέλος της ευθείας.
    Το σημαντικότερο δεν ήταν οι χρόνοι αλλά η παρέα που ήταν πολύ καλή!
    Shedding tears

    7 Rulez - Keep Drifting
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    από kastrato » Τρί 18 Μάιος, 2010 12:51

    Htan lathos na vgaloume piesh kai to eipa na pw oti den to eipa to eipa....
    telos pantwn den peirazei.
    Telika se ti 8esh hr8es??

    p.s Koumpare sugnwmh an se ksexasa den to enoousa
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas
  • Άβαταρ μέλους
    JohnL
    Καθημερινά εδώ
    Καθημερινά εδώ
    Δημοσιεύσεις: 246
    Εγγραφή: Τρί 25 Νοέμ, 2008 12:33

    από JohnL » Τρί 18 Μάιος, 2010 13:22

    Αγαπητέ kastrato
    η γκαντεμοδυναμική που ανέπτυξες είναι αξιοπρόσεκτη αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Ενώ είχα βάλει σκοπό να έρθω, δεν τα κατάφερα γιατί την παρασκευή το πρωί ο αγαπητός μου γιός αποφάσισε να μου πιάσει την μύτη.
    Αστόχησε όμως και με το νύχι του μου έγδαρε τον δεξί κερατοειδή :shock:
    Μόλις χθες βράδυ συνήλθε το μάτι μου και ακόμα φοράω φακό επαφής ...
    Κρίμα για το αυτοκίνητο... Να το φτιάξεις το συντομότερο και να γυρίσεις κάτω από 1:02 στα μέγαρα γιατί δεν θέλουμε να κρατήσεις την αναπνοή σου ... σε χρειαζόμαστε ακόμα :D :D :D
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    από kastrato » Τρί 18 Μάιος, 2010 14:29

    xaxaxa
    To uposxomai na mhn meinw kairo apo eksw apo thn pista
    den mporw allwste na to kanw auto afou exw oksia pistitida kai pathainw steritika sundroma se megala diasthmata apoxhs,,,,......
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas
  • Άβαταρ μέλους
    JohnL
    Καθημερινά εδώ
    Καθημερινά εδώ
    Δημοσιεύσεις: 246
    Εγγραφή: Τρί 25 Νοέμ, 2008 12:33

    από JohnL » Τρί 18 Μάιος, 2010 14:39

    :D :D :D :D
    κοίτα φίλε μου ! εγώ πονάω και αυτός γελάει !!!
    :D :D :D :D

    Ναι αυτό με την πιστίτιδα το έχω και εγώ και πάω συχνά πυκνά για κάρτ ...
  • Άβαταρ μέλους
    Echidna
    Καθημερινά εδώ
    Καθημερινά εδώ
    Δημοσιεύσεις: 315
    Εγγραφή: Σάβ 13 Οκτ, 2007 17:33
    Τοποθεσία: Αίγιο

    από Echidna » Τρί 18 Μάιος, 2010 15:57

    Htan lathos na vgaloume piesh kai to eipa na pw oti den to eipa to eipa....
    telos pantwn den peirazei.
    Telika se ti 8esh hr8es??
    4oς στην Alfa Romeo Γ' και 59ος γενικής.. :lol:
    Αν είχα μαζέψει 1 δευτερόλεπτο συνολικά και από τους τρεις γύρους θα είχα πάρει κυπελλάκι.. :cry:

    http://www.alfaclub.gr/alfa_trofeo_resu ... a16.05.htm
  • Άβαταρ μέλους
    CHRISTRANS
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 15
    Εγγραφή: Δευ 11 Φεβ, 2008 21:41

    από CHRISTRANS » Τρί 18 Μάιος, 2010 19:39


    p.s Koumpare sugnwmh an se ksexasa den to enoousa

    :P :P :P :P :P

    Που ησουν σημερα παλικαρι μου?
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    από kastrato » Τρί 18 Μάιος, 2010 20:30

    Echidna einai san na mou les oti an me eixes akousei kai eixes valei piesh anti na vgaleis tote tha eixes parei kupelaki... krima thn epomenh fora!
    Koumpare shmera perasa apo ta megara gia ligo na milisw me ton giwrgo giati mou efere to hans mou alla den ekatsa giati eixa douleies allwste ti na ktsw na kanw afou den exw amaksi...
    Etoimazw to moter omws twra kai se ligaki mpainei!!!
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas
  • Άβαταρ μέλους
    Echidna
    Καθημερινά εδώ
    Καθημερινά εδώ
    Δημοσιεύσεις: 315
    Εγγραφή: Σάβ 13 Οκτ, 2007 17:33
    Τοποθεσία: Αίγιο

    από Echidna » Τρί 18 Μάιος, 2010 20:56

    Γιώργο εγώ πιστεύω ότι αν στους 2 πρώτους γύρους έστριβα στη στροφή μπροστά στα πιτς όπως έστριψα στον τελευταίο γύρο, τότε σίγουρα θα έπαιρνα κύπελλο. Τον περισσότερο χρόνο τον έχασα εκεί και ήταν καθαρά οδηγικό λάθος, αφού στους 2 πρώτους γύρους έμπαινα πολύ γρήγορα και έχανα πρόσφυση εμπρός.
    Πάντως η στροφή που μου άρεσε περισσότερο από όλες ήταν η προηγούμενη από αυτή!
  • Άβαταρ μέλους
    gerwn
    Που και που εδώ
    Που και που εδώ
    Δημοσιεύσεις: 84
    Εγγραφή: Δευ 03 Μάιος, 2010 00:14
    Τοποθεσία: Santa Barbara
    Επικοινωνία:

    από gerwn » Τρί 18 Μάιος, 2010 21:48

    Τελικα αν δεν μπεις μεσα στην πιστα δεν μπορεις να καταλαβης τιποτα.Τη συγκεκριμενη στροφη απ εξω την εβλεπα ορθη γωνια και με παραξενευαν τα χλμ που μου ανεφεραν τα παιδια.Ας ειναι καλα το google earth που μου ελυσε την απορια :D
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    από kastrato » Τετ 19 Μάιος, 2010 07:29

    To 8ema einai oti veltiw8hkes kai oxi an kerdises kupelo h oxi. Egw apo oti se eida hsoun polu kalos kai antagwnistikos pragmatika se xarika rwta ta paidia pou ape e3w eixame sthsei kerkida!!
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες