Μεταφορά σε νέο Server. Αναφορά προβλημάτων.
  • Άβαταρ μέλους
    admin
    Administrator
    Administrator
    Δημοσιεύσεις: 8
    Εγγραφή: Τρί 31 Ιούλ, 2007 23:40

    Μεταφορά σε νέο Server. Αναφορά προβλημάτων.

    από admin » Σάβ 11 Ιούλ, 2009 00:03

    Σήμερα ολοκληρώθηκε η μεταφορά της βάσης δεδομένων και του site σε νέο Server. Παρακαλώ να αναφέρετε εδώ οτιδήποτε προβλήματα που θα δείτε στην εμφάνιση ή στη λειτουργία του portal.

    Γιώργος
  • Άβαταρ μέλους
    gerwn
    Που και που εδώ
    Που και που εδώ
    Δημοσιεύσεις: 84
    Εγγραφή: Δευ 03 Μάιος, 2010 00:14
    Τοποθεσία: Santa Barbara
    Επικοινωνία:

    από gerwn » Τρί 11 Μάιος, 2010 11:52

    Ενα προβλημα που εχω εντοπισει εχει να κανη με τις καινουργιες δημοσιευσεις.Π.χ μπορει να αναφερονται 5 δημοσιευσεις και να εμφανισθουν μονο δυο τις οποιες αν και διαβαζω ξαναεμφανιζονται σαν καινουργιες.Επισης εμφανιζονται σαν καινουργιες δημοσιευσεις παλαιοτερες τις οποιες εχω διαβασει και απλα ειναι οι τελευταιες καταχωρησεις σε διαφορες ενοτητες.
    Και ενα καθαρα προσωπικο προβλημα και συγνωμη γι αυτο ειναι τα greeklish !!! Δεν ειναι οτι δεν μπορω να τα διαβασω η να τα γραψω η οτι εχω κολλημα με την ελληνικη γλωσσα.Απλα με κουραζουν εγκεφαλικα επειδη δεν μπορω να τα συνηθισω.Ειμαι βλεπετε και καποιας ηλικιας :roll:
  • Άβαταρ μέλους
    CHRISTRANS
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 15
    Εγγραφή: Δευ 11 Φεβ, 2008 21:41

    από CHRISTRANS » Τρί 11 Μάιος, 2010 14:01

    +1

    Σε κανενα σοβαρο forum πλεον δεν επιτρεπονται τα greeklish.
    Δεν το παιζω εξυπνος και ουτε ξερω και την καλυτερη ορθογραφια,αλλα κακος τα συνεχιζουμε εδω.
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    από kastrato » Τετ 12 Μάιος, 2010 07:06

    nomizw oti o monos pou grafei me greeklish eimai egw.
    To pc pou grafw ka8imerina einai ths douleia mou kai den exei ellhnika.
    An sas enoxloun toso polu, den exw epilogh apo to na stamatisw na grafw.
    Peite mou kai 8a stamatisw.
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas
  • Άβαταρ μέλους
    gerwn
    Που και που εδώ
    Που και που εδώ
    Δημοσιεύσεις: 84
    Εγγραφή: Δευ 03 Μάιος, 2010 00:14
    Τοποθεσία: Santa Barbara
    Επικοινωνία:

    από gerwn » Τετ 12 Μάιος, 2010 08:41

    nomizw oti o monos pou grafei me greeklish eimai egw.
    To pc pou grafw ka8imerina einai ths douleia mou kai den exei ellhnika.
    An sas enoxloun toso polu, den exw epilogh apo to na stamatisw na grafw.
    Peite mou kai 8a stamatisw.
    Φιλε μου μη το παιρνεις προσωπικα.Δεν ηρθαν τ αγρια να διωξουν τα ημερα.Στην ενοτητα Συμβουλές για καλύτερη λειτουργία του forum ο Tsv.gr αναφερει μια λυση.
    Μιας και η τεχνολογία προχώρησε μπορείτε να γράφετε το κείμενο σε greeklish το κάνετε copy paste εδώ http://services.innoetics.com/greeklish/ και το μετατρέπει σε Ελληνικά κατευθείαν. .Εαν ομως σου ειναι προβλημα για οιονδηποτε λογο συνεχισε να γραφης με τον τροπο που μπορεις.Δεν θα πεθανουμε κιολας αφου δεν εχεις αλλη λυση.Και μην ξεχνας οτι σε site σαν και αυτο το καθε μελος ειναι πολυτιμο
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    από kastrato » Τετ 12 Μάιος, 2010 10:50

    Oxi paidia den to pairnw prosopika apla pragmatika den exw ton xrono oute thn oreksh na kathomai na metafrazw kai na anoigw duo selides kathe fora pou thelw na pw kati, me apotrepei auth h diadikasia apo to na grapsw.
    Alla opws eipa an sas enoxlei polu mporw na stamatisw na grafw den me peirazei afou pisteuw oti exw asxolithei arketa se auto to forum, perissotero grafw gia na vohthhsw allous para sto na vohthithw egw opote gia mena to idio einai eite grapsw eite oxi koinws.
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas
  • Άβαταρ μέλους
    gerwn
    Που και που εδώ
    Που και που εδώ
    Δημοσιεύσεις: 84
    Εγγραφή: Δευ 03 Μάιος, 2010 00:14
    Τοποθεσία: Santa Barbara
    Επικοινωνία:

    από gerwn » Τετ 12 Μάιος, 2010 12:22

    Μαλλον φιλε μου δεν εδωσες σημασια σε ολα οσα γραφω
  • Άβαταρ μέλους
    CHRISTRANS
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 15
    Εγγραφή: Δευ 11 Φεβ, 2008 21:41

    από CHRISTRANS » Τετ 12 Μάιος, 2010 12:59

    Εννοητε οτι οταν ενας υπολογιστης δεν εχει Ελληνικα η το post ειναι απο το εξωτερικο δεν υπαρχει προβλημα.
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    από kastrato » Τετ 12 Μάιος, 2010 13:40

    Agaphte mou file,
    To kserw oti den htheles na thikseis kanenan kai oute to ekanes. Den to phra proswpika oute egw thelw na kanw kanenan na niwsei asxhma h otidhpote. O graptos logos einai eukolo na parekshghthei giati den katalavainei eukola o anagnwsths to ufos tou sugrafea.
    Diavasa ola osa eipes kai stathika idiaitera sthn teleutaia sou skepsh oti pragmatika den se peirazei an kapoios sunexisei na to kanei. Egw me thn seira mou apla egrapsa ena post sto na zhthsw sugnwmh ousiastika gia ta greeklish mou kai sto na dieukrinisw oti egw grafw gia sas vasika (kai gia mena alla se mikrotero va8mo). Opws loipon egrapsa to 3erw oti sas kourazoun ta greeklish (mou exei ginei parathrhsh se arketa forum, kai malista forum filwn) alla den mporw na grapsw ellhnika giati sthn douleia (pou kseklevw ligo xrono kai grafw sto forum auto) den exei ellhnika kai mou einai duskolo to na kanw copy paste sunexeia (den 8a mou pesei kai o k@l@s alla tha grafw polu ligotera) opote proteimw na stamatisw na grafw apo to na allaksw ton tropo mou. Zhtw sugnwmh kai pali loipon gia ta greeklish alla elpizw h upomonh sas na antameivetai me th opoia vohtheia mporoun na parexoun ta post mou.
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas
  • Άβαταρ μέλους
    gerwn
    Που και που εδώ
    Που και που εδώ
    Δημοσιεύσεις: 84
    Εγγραφή: Δευ 03 Μάιος, 2010 00:14
    Τοποθεσία: Santa Barbara
    Επικοινωνία:

    Προβλημα με τον κωδικο

    από gerwn » Κυρ 20 Ιουν, 2010 13:34

    Εδω και μερικες μερες εχω προβλημα με τον κωδικο μου.Πολλες φορες δεν τον δεχεται και μετα βγαζει την οπτικη επιβεβαιωση που με ταλαιπωρει αφανταστα μιας και μου τη βγαζει συνεχως λαθος.Παιζει να υπαρχει προβλημα ασφαλειας ;;; Βασικα σκοτιστηκα με την ασφαλεια αλλα μ εκνευριζει να θελω να μπω για να γραψω κατι και να μη μπορω.Χανω το ενδιαφερον μου και μετα δεν το γραφω
  • Άβαταρ μέλους
    kastrato
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 828
    Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ, 2007 14:25
    Τοποθεσία: Dyonisos, Athens
    Επικοινωνία:

    από kastrato » Δευ 21 Ιουν, 2010 07:15

    To eixa kai egw auto to provlhma gia arketo kairo.
    Meta apo ligo eftiaxe mono tou.... H evale to xeri tou o TSV .....
    den skampazw kai polla apo internet opote den kserw...
    MK Indy Fireblade900RR
    Den mporw na katalavw giati vazetai moter apo autokinita sta autokinita sas
  • Άβαταρ μέλους
    gerwn
    Που και που εδώ
    Που και που εδώ
    Δημοσιεύσεις: 84
    Εγγραφή: Δευ 03 Μάιος, 2010 00:14
    Τοποθεσία: Santa Barbara
    Επικοινωνία:

    από gerwn » Τετ 07 Ιούλ, 2010 02:23

    κατι αλλο που εχω παρατηρησει πολυ καιρο τωρα ειναι οτι οταν κανεις συνδεση μετα απο καποια ωρα που δεν εχω προσεξει ακριβως σε πεταει εκτος και πρεπει να ξανακανης συνδεση και αυτο ειναι βαρετο και συναμα σπαστικο.ισως εκει οφειλεται και το γεγονος οτι πολλες φορες βλεπεις πολλους επισκεπτες την ιδια στιγμη αλλα στην ουσια πρεπει να ειναι μελη που και αυτα αποσυνδεονται παρα τη θεληση τους και βαριουνται οπως και εγω να ξανασυνδεθουν.ειναι νομιζω ενα μειον απο τη στιγμη που διαβαζεις και θελεις να στειλης ενα αμμεσο μηνυμα για μια απορια σου η μια κουβεντα που θα βοηθουσε τα μελη να γνωριστουν καλυτερα.δεν ξερω αλλα νοιωθω το site απροσωπο και απο τι εχω δει μεχρι τωρα δεν υπαρχουν και συναντησεις μελων που αυτο θα βοηθουσε σε ποιο αμμεσες ανταλαγες αποψεων και γιατι οχι και σε βοηθεια πρακτικη και χειρωνακτικη πανω στις κατασκευες.ετσι και οι κατασκευες θα προχωρουσαν ποιο γρηγορα και οσοι δεν εχουν ξεκινησει να δουν απο κοντα την προσπαθεια ενος μελους και να παρουν και καποιες ιδεες για την δικη τους κατασκευη.ελπιζω να μη σας ζαλισα παλι με την αμπελοφιλοσοφια μου δεν εχω με κανενα να χωρισω τιποτα αλλα ουτε και ν ανταγωνισθω κανεναν στο αν η κατασκευη του θα ειναι καλυτερη απο τη δικη μου.το ιδιο νομιζω πως ισχυει και για τα υπολοιπα μελη.εξαλλου τα παιδια που γνωρισα στα μεγαρα μια χαρα παιδια ηταν !!!
  • ex_hustler
    Moderator
    Moderator
    Δημοσιεύσεις: 182
    Εγγραφή: Σάβ 04 Αύγ, 2007 16:40
    Τοποθεσία: Αιγάλεω
    Επικοινωνία:

    από ex_hustler » Τετ 07 Ιούλ, 2010 10:22

    Γεια σου Gerwn, σεβαστές οι απόψεις σου και δίκαιες οι απορίες σου. Η όλη προσπάθεια και συμμετοχή στο forum εδώ είναι καθαρά εθελοντική. Δεν είμαστε κάποιο οργανωμένο σωματείο, δεν υπάρχουν πρόεδροι, γραμματείς, συντονιστές για συναντήσεις. Μεταβίας μεσω δωρεών βγαίνουν τα χρήματα για να μένει το site online...

    Επίσης δεν υπάρχει και απαγόρευση να ανοίξει κάποιος ένα θέμα και να προσκαλέσει τους υπόλοιπους σε συνάντηση για καφέ η κάρτ(όπως παλιότερα). Το δύσκολο στις συναντήσεις είναι να μαζευτούν άτομα μιας και οι χρήστες είναι διάσπαρτοι σε όλη την Ελλάδα και αττική και ο καθένας έχει διαφορετικές ώρες και ημέρες ελεύθερο χρόνο.

    Σχετικά με τα μυνήματα, μπορείς να στείλεις κάποιο προσωπικό μύνημα σε κάποιο άλλο μέλος και αν δε το δει εκείνη τη στιγμή θα το δει την επόμενη φορά που θα συνδεθεί. (ειδικά αν εχει επιλέξει να ενημερώνεται για προσωπικά μυνήματα θα του έρθει ειδοποίηση και στο email)

    Το moderation ενός forum είναι χρονοβόρο πράγμα. Αν σου περισεύει χρόνος και νομίζεις ότι είναι κάτι που προλαβαίνεις να επωμιστείς τότε το συζητάμε να σε χρήσουμε moderator εσένα η όποιον άλλον ενδιαφέρεται!

    αυτά! :wink:
  • Άβαταρ μέλους
    gerwn
    Που και που εδώ
    Που και που εδώ
    Δημοσιεύσεις: 84
    Εγγραφή: Δευ 03 Μάιος, 2010 00:14
    Τοποθεσία: Santa Barbara
    Επικοινωνία:

    από gerwn » Παρ 09 Ιούλ, 2010 02:58

    Δυστυχως ενω εχω αφθονο χρονο ειδικα τις βραδυνες και μεταμεσονυκτιες ωρες λογω δουλειας και αυπνιων δεν εχω τις απαραιτητες γνωσεις για να υποστηριξω μια τετοια θεση (Moderator).Τα περισσοτερα παιδια εδω μεσα εχουν τεραστιες γνωσεις στο αντικειμενο συν αγγλικα.Δεν υποβαθμιζω τον οποιονδηποτε αλλο που δεν εχει τις γνωσεις και απλα θελει να κανη το κεφι του και να γευθη τη χαρα της κατασκευης αλλα οπως και να το κανουμε χρειαζεται περισσοτερη βοηθεια που εγω δεν εχω τα προσοντα και τη γνωση να του την δωσω.Ισως αργοτερα οταν θα εχω κατασκευαση και εγω κατι και συναμα διαβαζοντας να ειμαι σε θεση να προσφερω και εγω κατι στο forum.Απ οτι βλεπεις το μονο που μπορω να προσφερω ειναι ερωτησεις :(
  • Άβαταρ μέλους
    gerwn
    Που και που εδώ
    Που και που εδώ
    Δημοσιεύσεις: 84
    Εγγραφή: Δευ 03 Μάιος, 2010 00:14
    Τοποθεσία: Santa Barbara
    Επικοινωνία:

    Re: Προβλημα με τον κωδικο

    από gerwn » Δευ 12 Ιούλ, 2010 16:13

    Εδω και μερικες μερες εχω προβλημα με τον κωδικο μου.Πολλες φορες δεν τον δεχεται και μετα βγαζει την οπτικη επιβεβαιωση που με ταλαιπωρει αφανταστα μιας και μου τη βγαζει συνεχως λαθος.Παιζει να υπαρχει προβλημα ασφαλειας ;;; Βασικα σκοτιστηκα με την ασφαλεια αλλα μ εκνευριζει να θελω να μπω για να γραψω κατι και να μη μπορω.Χανω το ενδιαφερον μου και μετα δεν το γραφω
    Ξανα τα ιδια !!! Μηπως φταιει το οτι ειμαι μεσα παρα πολυ ωρα σαν επισκεπτης ;;;

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες