Γνωριμία και ερώτηση
  • Άβαταρ μέλους
    Constantine
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 28
    Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 11:39

    Γνωριμία και ερώτηση

    από Constantine » Παρ 26 Αύγ, 2011 12:35

    Καλησπέρα σας,
    Λέγομαι Κωνσταντίνος και σας γράφω γιατί θα ήθελα τι γνώμη σας
    Ασχολούμαι χρόνια με τα kit car συγκεκριμένα από τα 18 μου που μου έδηξε ένας θείος μου μια ρέπλικα :) και από τότε το όνειρο μου ήταν να κατασκευάσω ή να αναστυλώσω κάτι με τα χέρια μου
    Έχω σπουδάσει τεχνικός δικτύων Η/Υ αλλά αυτό δε με εμποδίζει γιατί έχω ασχοληθεί γενικά με το θέμα (είχα ένα fiat Uno που το είχα κάνει φίλο και φτερό :P)
    Είχα επισκεφτεί και παλαιοτέρα το forum και μου είχε κάνει εντύπωση πρώτον γιατί δεν είχα γνωρίσει άλλο άνθρωπο που να έχει τις ίδιες ανησυχίες με εμένα και δεύτερον γιατί έχετε κάνει ένα πολύ ωραίο κλαμπ και σπουδαία δουλειά με τα αυτοκίνητά σας
    Το Locost το έχω μελετήσει αρκετά έχω κάποια βιβλιογραφία και έχω παραγγίλει ίδει ένα DVD «How To Build A Sports Car» ένα τεύχος του περιοδικού Complete Kit Car όπου σε ένα θέμα έχουν κατασκευάσει οι ίδιοι ένα locost και περιγράφουν αρκετά για τι ζωή κάποιου μέσα στη κατασκευή καθώς και το αντίστοιχο άρθρο για ένα tiger Avon (όποιος επιθυμεί μια κόπια μόλις τα παραλάβω με μεγάλη μου χαρά να βρεθούμε να του δώσω ότι θέλει )
    Η ερώτηση μου είναι η εξής
    Γενικά μου αρέσουν πολύ τα κλασικά αυτοκίνητα πολλές φορές τα προτιμώ από πολλά καινούρια ακόμα και από αυτά που είναι υψηλών επιδόσεων και αυτός είναι ένας από τους λόγους που επέλεξα το locost το μόνο κομμάτι τις κατασκευής με το οποίο δεν ήθελα να μπλέξω είναι τα πολυεστερικά και αυτό λόγο των χημικών αλλά μετά είδα το αυτοκίνητο που προσφέρουν στο παρακάτω γερμανικό site
    http://www.rcb7.de/
    και αναθεώρησα μπορεί να θεωρηθεί νεοτερισμός αλλά μου αρέσει :P και δε ξεφεύγει από το κλασικό του σχήμα
    Η ερώτηση μου είναι : α) πως σας φαίνετε; και β) τα πίσω φτερά μου φαίνονται μεγαλύτερα είναι όντος;
    Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας
    Καλό ΣΚ
    Κωνσταντίνος
  • Άβαταρ μέλους
    γκ
    Καθημερινά εδώ
    Καθημερινά εδώ
    Δημοσιεύσεις: 281
    Εγγραφή: Δευ 12 Ιαν, 2009 17:55
    Τοποθεσία: ΧΙΟΣ

    Re: Γνωριμία και ερώτηση

    από γκ » Κυρ 28 Αύγ, 2011 16:30

    Καλώς ήλθες,
    Οι περισσότεροι που προσπαθούν να βελτιώσουν ένα κλασσικό αυτοκίνητο, συνήθως τα κάνουν χάλια!
    Οι γερμανοί όμως σ' αυτή την περίπτωση είναι διακριτικοί, το αυτοκίνητο θυμίζει seven, έχει καλύτερη αεροδυναμική και κατά τη γνώμη μου είναι όμορφο.
  • Άβαταρ μέλους
    Constantine
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος
    Δημοσιεύσεις: 28
    Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 11:39

    Re: Γνωριμία και ερώτηση

    από Constantine » Τετ 31 Αύγ, 2011 07:38

    Καλημέρα
    Όντος έχουν κάνει καλή δουλειά και έχουν διαλέξει και καλό μοτέρ
    Αλλά και πάλι το κλασικό είναι κλασικό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες